قاب ژله ای بخریم یا بامپر گوشی؟

قبل از اینکه بخواهید درمورد خرید قاب ژله ای، خشک، سیلیکونی یا هر مورد دیگری تصمیم گیری کنید، ابتدا باید تفاوت آن ها را بدانید. قاب ژله ای و قاب سیلیکونی دو مورد از محافظ های محبوب هستند که به خوبی از بدنه گوشی مراقبت می کنند. اما برای آن دسته از کاربرانی که بیشتر از شکستن صفحه نمایش، نگران آسیب دیدن بدنه هستند، خرید گارد گوشی اولویت دارد. اگر شما هم فکر می کنید قاب گوشی و گارد گوشی هیچ تفاوتی باهم ندارند، در اشتباه هستید. در ادامه به توضیحی کوتاهی در مورد گارد گوشی می پردازیم.

همچنین بخوانید:

خرید قاب گوشی را جدی بگیریم

گارد گوشی چیست؟ (گادر گوشی یا همان بامپر چه فرقی با قاب گوشی دارد؟)

گارد گوشی که با نام بامپر شناخته می شود، تنها از دور گوشی محافظت می کند. در صورتی که قاب گوشی، علاوه بر کناره ها و بدنه ی گوشی از درب پشتی آن نیز محافظت می کند. بامپر گوشی در مدل های مختلف تولید و عرضه می شود که از رایج ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بامپر فلزی:

 این مدل از بامپر ها کمی سنگین تر از بامپرهای پلاستیکی هستند و به خوبی از لبه های گوشی محافظت می کنند.

بامپر پلاستیکی:

اگر دنبال رنگبندی های متفاوت هستید، بامپرهای پلاستیکی بهترین انتخاب برای شما هستند. گاردهای پلاستیکی در رنگ ها و طرح های مختلف عرضه می شوند که وزن نسبتا سبکی دارند اما به خوبی در برابر ضربه هایی که به بدنه گوشی وارد می شود، مقاوم هستند.

حالا با توجه به نوع کارایی گارد گوشی و قاب گوشی می توان یکی از آن ها را انتخاب کرد. پیشنهاد می شود اگر قصد خرید بامپر گوشی را دارید حتما از محافظ صفحه نمایش باکیفیت استفاده کنید. زیرا بامپر تنها از بدنه و لبه های گوشی محافظت می کند و استفاده از گلس های پشت و رو همراه بامپر، احتمال آسیب دیدن گوشی را کاهش می دهد.

 

قاب گوشی با طرح های ویژه گاردمارکت

 

مزایا و معایب قاب ژله ای نسبت به بامپر چیست؟

در نهایت اگر بین بامپر و قاب ژله ای، انتخاب کردید که قاب ژله ای تهیه کنید بهتر است نگاهی به مزایا و معایب این قاب بیندازید. قاب های ژله ای وزن بسیار سبکی دارند، نرم هستند و به خوبی از گوشی محافظت می کنند. تنها نقطه ضعف قاب های ژله ای این است که بعد از مدتی رنگ آن ها تغییر می کند. البته اگر نمونه های اصلی این قاب ها را تهیه کنید، دچار این مشکل نخواهید شد.

قاب های ژله ای خیلی زخیم نیستند و به خوبی از لبه های گوشی محافظت می کنند. گاهی اوقات این سوال برای کاربارن پیش می آید که قاب ژله ای بخریم یا خشک؟ باید به این نکته توجه داشته باشید که قاب های خشک به دلیل طراحی خاص و جنس محکمی که دارند به خوبی لبه های گوشی را نمی پوشانند. به همین دلیل لبه های صفحه نمایش گوشی در قاب های پلاستیکی و خشک، بیشتر در معرض آسیب هستند.